Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze

Sárvár

Pro skvělé nabídky maďarských lázeňských hotelů navštivte stránky www.mojemadarsko.cz!


Sárvár aquapark
Sárvár, nacházející se v západní části země, 120 kilometrů od Vídně a Grazu a 193 km od Budapešti, je malé příjemné městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti. Sárvár byl důležitou křižovatkou vojenských cest v antice; důkazem jeho strategické úlohy je skutečnost, že již před tisíci roky se mohlo pyšnit pevností a od 16. století byla tato oblast významným střediskem učenosti a kultury. Pramen prýštící z hloubky 2000 m poskytuje léčivou vodu o teplotě 83°C, obsahující alkalie, chloridy, bróm, jód a četné stopové prvky. Odpařený solný roztok se používá pro léčení astmatu a chorob horních dýchacích cest. Jako koupelová kúra se může s vynikajícími výsledky používat pro léčení poruch pohybového ústrojí, při reumatismu, při neplodnosti, pro pooperační rehabilitace a při potížích vegetativního nervového systému.

Lázeňské pobyty, termální lázně Sárvár l Lázně Sárvár l Akční nabídka od Danubius Health Spa Resort Sárvár****

Příznačnou stavbou města je ve středověku vybudovaný hrad Nádasdy-vár. Bílá věž se vstupní branou, obloukový most a do nepravidelného pětiúhelníku tvarované vnitřní nádvoří charakterizují renezanční hradní zámek, kdysi obehnaný vodním příkopem a dnes v jeho místech obklopený platanovým parkem. V přilehlém arboretu se na ploše 10 ha nachází nespočet vzácného rostlinstva, více než 350 druhů stromů a keřů, i tisy a duby pamatující více než sto let.

Ze sedmi vodních ploch se skládající jezero k projížďkám na člunech, břehy řeky Rába, Divoká zahrada i lesopark v okolí městečka v sobě tají nejednu pozoruhodnost pro každého návštěvníka bez ohledu na jeho věk.

V prosinci roku 2002 otevřel hostům brány nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí se skutečně světovou úrovní. Lázně a park o rozloze 55 000 m2 s vodní hladinou přesahující 3600 m2 vítají návštěvníky, kteří touží po oddechu, vzpruze a osvěžení. V tomto náročně vybaveném zařízení se kromě zdravotnických služeb klade velký důraz na poskytování stále populárnějších rekreačních a zdraví utužujících služeb wellness.
V lázních si najde pro sebe vhodné služby každá věková kategorie. Osobité služby se nabízejí lázeňským hostům, ale stejně tak se dostane nezapomenutelných zážitků i rekreujícím se rodinám, mládeži a dětem.

Služby, které mohou návštěvníci čerpat po celý rok:
Exkluzivní odpočívárny
Fitness oddělení
Internet
Kadeřník
Kosmetika
Krytý léčebný bazén 30°C
Léčebné centrum
Pohostinská zařízení
Polokrytý léčebný bazén 36°C
Polokrytý zážitkový bazén 33°C
Přímořská zahrada
Říše saun
Solárium
Vodní školka 30°C
Wellness centrum

Služby, které se návštěvníkům nabízejí od jara do podzimu:
Bazén pro batolata
Dětský dobrodružný bazén
Hřiště na hraní
Letní řada pavilonů
Různá sportovní hřiště
Víceúčelový plážový bazén – plavecký bazén, bazén s vlnobitím, skluzavka, skákací prkno, terasy ke slunění

Sárvár zvenku
Z termálních zřídel vyvěrající teplá voda je jedním z nejstarších léčiv lidstva. Vědělo se to již před mnoha staletími a od těch dob dodnes je tento přírodní léčivý prostředek využíván. Okolí Sárvár skrývá dva termální prameny, jeden v hloubce 1200 m o teplotě 43°C a druhý s vysokým obsahem solí v hloubce 2000 m s teplotou 83°C .

Alkalicko-hydrogenkarbonátový a sodíko-chloridový léčivý pramen je především vhodný při léčbě vleklých chorob pohybového ústrojí, ale i pro rehabilitační kúry na dohojení zlomenin kostí, vykloubenin, podvrtnutých kloubů , svalových zhmožděnin a následnou léčbu po sportovních úrazech, vynikající je i při léčbě některých ženských chorob.
Kontraindikace: nemoci koronárních tepen, křečové žíly, případy náhlé dechové a kardiovaskulární nedostatečnosti, nakažlivé choroby.

Pod dohledem našich revmatologů s vysokou odborností se na Váš zdravotní stav přímo na míru „ušije“ z různých procedur složená optimální léčba. Hostům nabízíme i další služby navíc nad rámec tradičního lázeňství a balíčky v rozsahu od jednoho do tří týdnů. Každá kúra se zahajuje lékařským vyšetřením, při kterém je sestaveno složení individuálního léčebného programu. Jako terapie se nabízejí nejrůznější druhy masáží a vodoléčby, ošetření elektroléčbou a kyslíkem i pohybové programy pro jednotlivce resp. skupiny.

Kysličníko-uhličitá vanová koupel
4-přihrádková galvanolázeň
Akupunktura
Bahenní zábaly
Elektroterapeutické ošetření
Inhalace
Laserová terapie
Léčebná masáž
Podvodní masáž
Reflexní masáž chodidel
Solná jeskyně
Střídavá koupel
Trakce
Ultrazvuk
Vanová koupel v šárvárských termálních krystalech
Zdravotní gymnastika jednotlivě i ve skupině

Naše služby wellness a obsah našich nabídkových balíčků přinesou našim hostům bezesporu zdraví, celkově dobrý pocit, krásu a vitalitu. I vy se můžete cítit jako znovuzrození, když se po příjemném pobytu v zážitkových lázních odeberete do říše saun. K bezvadnému uvolnění tu slouží vnitřní finská sauna, lehká sauna, sanárium, aromatické kabiny, parní lázně, Kneippův bazén a dvě venkovní finské sauny na dvoře.

Ve Wellness programu lázeňského komplexu se pamatuje i na skupinovou zájmovou činnost – společné túry a výlety, sportovní akce, kulturní a rukodělné programy. Do wellness centra zbudovaného v lázních patří takové služby, přinášející relaxaci, osvěžení a vzpruhu, jako jsou:
Aromatická koupel
Aromatická masáž
Bylinková koupel
Joga
Kleopatřina lázeň
Medová masáž
Rezonanční masáž
Thajská masáž
Waitankung
Zvuková terapie

V salonu krásy Vás naše kosmetičky a kadeřníci s největší pečlivostí ošetří těmi nejvýtečnějšími přírodními prostředky.

Naše speciální wellness procedury mají vynikající uklidňující a stres odbourávající účinky a přispívají k harmonickému souznění těla a duše!

Sárvár zvenku
Lázně nabízejí během dne i několikerou možnost využití fitness služeb. V posilovně, vybavené vysoce kvalitními kardio- a kondicionálními přístroji TechnoGym a činkami, očekává návštěvníky všech generací odborně vyškolený personál. Naše programy dávají každému vhodnou příležitost navodit si zdravý životní styl ve znamení sportu a pohybu. Naše tréninky nejsou určeny na pouhé rozvíjení daných sportovních schopností, důraz se klade na programy utužující zdraví a přinášející celkově dobrý pocit. Zájemci si mohou nechat ušít po změření své kondice individuální program na míru.

Do studia aerobiku lze zajít během dne v různých časech, lehce tam shodit nadbytečná kila, udržet si kondici a být více fit. Nabízíme celou širokou škálu programů od aerobiku přes gymnastiku páteře až po dechovou techniku.

Pro nás je důležité, aby náš host nabyl a zachoval si dobré rozpoložení nejenom tělesné ale i duševní, aby uměl dobře zacházet s každodenním stresem, byl v pohodě, dobře se cítil. Aby se výsledek sportování, fitness tréninku či aerobiku podpořil, přijde vhod sportovní masáž, která uvolní strnulé svaly, zabrání možnému poranění, předejde svalové horečce a umí i odbourat stres. Solárium nabízí cestu k co možná nejzdravějšímu opálení i pocit celkové pohody. Lázně byly budovány se záměrem, aby služby odpovídaly potřebám rodin. Každý, od toho nejmenšího až po toho největšího, si tu může najít rozptýlení dle svých zálib.

Na ty nejmenší návštěvníky tu čeká celoročně vodní školka, dětský bazén, v létě pak hřiště na hraní, venkovní bazén pro batolata a dětský dobrodružný bazén. Teplota vody v bazénech má 30ºC, takže dětem neuškodí, i když si v něm pohrají o něco déle.

K bezvadnému vydovádění dětí přispívají i veselé pořady a dětská animace.

Dětská říše od A do Z:
Bazény pro batolata
Bazény s teplou vodou
Cvičení
Dobrodružný hrad
Gumový míč
Hlídaní dětí
Hrátky s dřevem
Hřiště na hraní
Kamarádi
Koutek na spaní
Kreslení
Místnost na přebalování
Obří skluzavka
Pirátská loď
Povykování
Prostředí hýřící barvami
Rodinné programy
Rukodělné činnosti
Skákající vodní paprsek
Smích
Soutěže
Stolička na krmení
Vlnobití
Vodní dělostřelba
Vstup zdarma do 6 let
Zpívání

Kontakt:Sárvári Gyógyfürdő Kft. Sárvár, Vadkert u. 1.
Tel.: 0036 95/523-600
Fax: 0036 95/326-504
Internet: www.badsarvar.hu
E-mail: thermal@sarvarfurdo.hu

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině