Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze

Balatonfüred

Pro skvělé nabídky maďarských lázeňských hotelů navštivte stránky www.mojemadarsko.cz


Balatonfüred
Balatonfüred
Balatonská Riviéra, Mekka pacientů-kardiaků, leží 136 km od Budapešti a 230 km od Vídně, na severním břehu jezera. Toto středisko je jedním ze základních center mezinárodního programu Světové zdravotnické organizace (WHO) pro léčbu srdečních chorob. Jeho osm pramenů s léčivými účinky přivádí na povrch charakteristickou vápenitou, kyselou, osvěžující a posilující vodu. Voda je silně uhličitá s železitou, zemitou a kyselou chutí, a je mírně radioaktivní. Má také značný obsah minerálií. Léčivý účinek provzdušněné, léčivé minerální vody se dosahuje její absorpcí kůží. Uhličitá léčivá voda Balatonfüredu je účinná při léčbě srdečních nemocí a nemocí oběhového systému, a pro zotavení z celkové únavy. Léčebné metody: koupelová kúra je výjimečně účinná pro léčení vysokého krevního tlaku, kardiovaskulárních potíží, pro léčení poinfarktových stavů, a jako pitná kúra se dá používat při žaludečnímu kataru, potížích s žlučníkem a střevních potížích a při cukrovce.

        Dobře vybavená státní nemocnice (H-8230 Balatonfüred, Gyógy tér 1) se svým moderním zařízením, terapeutickými přístroji a diagnostiky pomáhá v maximální míře k zotavení pacientů se srdečními chorobami, při čemž největší roli hrají klimatické podmínky - vyrovnaná teplota bez velkých extrémů, klid, dobré ovzduší, krásná harmonická krajina, uklidňující vliv ohromného jezera a podmínky pro osvěžení, které vytváří.

        Mnozí hosté přijíždějící za nemocničním léčením si vybírají jeden ze tří moderních hotelů pro svoje ubytování během pobytu, ovšem během lázeňské sezóny, od poloviny května do poloviny září, nabízí své služby také množství penzionů, domů pronajímajících pokoje a tábořišť.

        Samotný Balatonfüred, hlavní středisko na severním břehu jezera, nabízí svým hostům mnoho pozoruhodností a zábavy. Jak v zimě, tak i létě je jezero vhodné pro různé druhy vodních sportů (plachtaření, windsurfing, jízdy ve člunu, akvacyk-ling, a když jezero v zimních měsících zamrzne: bruslení). V oblasti je mnoho míst pro tenis, squash, minigolf, bowling a jízdu na koni. Milovníci přírody se mohou procházet podél jezera a objevovat Balaton a jeho okolí. Stojí za to navštívit tiháňský poloostrov (krypta jeho kláštera byla postavena v roce 1060, z vrcholku kopce je nádherný pohled na jezero), oblast proslulého badacsonského vína, nebo krásné město Veszprém, ležící 20 kilometrů od jezera.

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině