Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » TIP! EKOCENTRUM u jezera Tisza !!!

TIP! EKOCENTRUM u jezera Tisza !!!

Pokud hledáte výhodné ubytování v Maďarsku, stačí napsat krátký mail se svými požadavky na www.mojemadarsko.cz Vše Vám zařídíme bleskurychle a pohodlně!


Ekocentrum u jezera Tisza v Poroszló Vám ukáže kouzelný svět přírody druhého největšího jezera v Maďarsku. Je postavené na 2600 metrech čtverečních plochy a zahrnuje i obří akvárium, nyní největší v Evropě.

Tisza shora
Jezero Tisza je jedním z nejproměnlivějších jezer v zemi. Jeho bohatý svět přírody, barvité zátoky a ostrovy a okolní osídlení charakterizují tuto výjimečnou oblast. V budově Ekocentra je instalován velkolepý plán jezera z "ptačí perspektivy" o ploše 80 m2. Je tu také možnost vystoupat na 30 metrů vysokou vyhlídkovou věž, která nabízí nádherný panoramatický výhled na Tiszu.


3D zážitky
Díky neobvyklému technickému řešení projekčního sálu ve 3D, lze spoluprožívat události na plátně, jako např. bouřku na jezeře Tisza nebo zblízka sledovat pozoruhodný tah ryb.

Vyplatí se přijet na celý den!
Zajímavým místem Rekreačního parku je také biotop vytvořený pro ledňáčka říčního. V přirozeném prostředí lze obdivovat tohoto „krále lovu“ s modro-oranžovým opeřením a nápadně dlouhým zobákem.
Prostřednictvím skleněného tunelu, i pod vodou, je možné pozorovat činnost tohoto ptáka. Dalšími zajímavými místy jezerního systému jsou doupata vydry říční. Neustále se pohybující zvířata běhají pod širým nebem speciálně vedenou chodbou tzv. "vydří chodbou". Můžeme je tu pozorovat většinu dne , dokonce i pod vodou, jak prohánějí ryby usídlené v nádrži.


Aktivní zábavu nabízí dětem nejen dětské hřiště, ale stojí zato vidět i krmení kormoránů, želvu v bažině nebo obydlí vážky.

Otevírací doba: denně od 9.00 – 18.00 hod.
Web:http://www.tiszataviokocentrum.hu/en/

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině