Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » STRÁNKY PRO OBOR » BULLETIN » Archiv » Zpravodaj Maďarské turistiky - č. 2.

Zpravodaj Maďarské turistiky - č. 2.

Vážení kolegové!

Právě čtete druhé vydání zpravodaje Maďarské turistiky, informačního střediska pro maďarský cestovní ruch.
Pokud si zpravodaj nepřejete obdržet, nebo ho chcete nechat zaslat na jinou adresu, pošlete nám prosím zprávu na adresu bulletin@upcmail.cz. Jakékoli dotazy a připomínky jsou vítány.

TÉMA MĚSÍCE: BALATON

Balaton je stále více oblíbený!
Podle údajů Maďarského statistického úřadu zaznamenali v regionu za prvních 5 měsíců roku nárůst počtu turistů o 14% a počet přenocovaní o 10%. Oproti stejnému období loňského roku navštívilo Balaton o 16,5% více domácích a +6,5% zahraničních turistů. Za nejdůležitější trhy se pro Balaton i nadále považuje Německo a Rakousko, ale postupně se zvyšuje i počet turistů z České republiky, Polska, Francie, Ruska a Velké Británie. Údaje: MTI

Balaton - jezero tisíce tváří!
Region Balaton není jen královstvím vodního živlu, ale nabízí i nesmírné množství dalších možností pro zábavu a volný čas.
Nejvýhodnějším obdobím na koupání v Balatonu jsou tři letní měsíce. Během nich teplota vody jen zřídkakdy klesne pod 22 °C, přičemž uprostřed léta dosahuje často až 27º – 28°C. Jezero je sladkovodní, takže se v něm mohou bez obav koupat i lidé s citlivou pokožkou. Pláže severního a jižního pobřeží Balatonu se od sebe výrazně liší. Na severní straně se voda prudce prohlubuje a ve vzdálenosti 30 – 50 m od břehu se už nedá dosáhnout na dno. Zdejší pláže se tak doporučují lepším plavcům nebo rodinám se staršími dětmi. Na jižní straně jezera se dno svažuje mnohem mírněji a většinou můžeme jít vodou i 500 m od břehu, aniž bychom museli plavat. Voda je obzvlášť mělká hned na okraji jezera, kde se díky hloubce jen necelého půl metru mohou vydovádět i ti nejmenší. Obvykle proto si jižní břeh jezera raději vybírají rodiny s malými dětmi.
Za slunečného i deštivého počasí se vyplatí navštívit léčebné a relaxační lázně v okolí jezera či místní aquaparky, kde si každý člen rodiny zaručeně přijde na své. V Balatonfüred, Vonyarcvashegy a Siófok jsou i trasy pro vodní lyžování, kde vás odborníci ochotně zasvětí do tajů tohoto sportu.
Kromě vodní rekreace však doporučujeme také opustit břehy jezera a vydat se objevovat pozoruhodnosti jeho okolí: Národní park Balaton-Felvidék, faunu a flóru Malého Balatonu (Kis Balaton), rezervaci maďarských buvolů v Kápolnapuszta, jeskyni v městečku Tapolca, kde se v podzemí dá projet i na lodičce a krásná výletní místa kotliny Káli. Cyklistická trasa okolo jezera o délce 200 km, s množstvím půjčoven jízdních kol a se servisem, zaručí cyklistům pohodlí i nezapomenutelné zážitky. Návštěvník však může objevovat poklady regionu například také z koňského sedla, nebo se pokochat pohledem na svět z paluby jachty či plachetnice. Právě jachting je na Balatonu snad nejoblíbenějším vodním sportem.
Nenechte si ujít místní rybí speciality a kvalitní vína z okolí jezera. V regionu Balaton jste kdykoliv srdečně vítáni!

Programy, akce v okolí Balatonu:

Programy v Balatongyörök
Balatongyörök
27. květen - 30. září 2007
Balaton Sound
Zamárdi
12. - 16. červen 2007
Letní kulturní dny v Balatonlelle
Balatonlelle
23. červen - 30. září 2007
Léto v Zamárdi
Zamárdi
23. červen - 8. září 2007
Přeplavání Balatonu
Révfülöp - Balatonboglár
20. červenec 2007
Přeplavání zálivu
Balatonfüred - Tihany
21. červenec 2007
BalaTONE festival
Zánka
18. - 22. červenec 2007
Vinařský festival
Balatongyörök
19. - 22. červenec 2007
Vinařský týden v Badacsony
Badacsony
21. červenec - 5. srpen 2007

Online prospekty najdete tady.

Kontakt: Url: www.balaton-tourism.hu

Židovský letní festival v Budapešti

Letos již 10. ročník organizuje řadu akcí: Židovský letní festival, 25. srpna – 3. září 2007. Návštěvnost se každoročně zvyšuje, loňský rok festival navštívilo více než 100 000 lidí. Kromě Budapešti se programy odehrávají také na venkově - Vác, Nagykörös, Veszprém, Szeged, Pécs, Zalaegerszeg a Debrecen.
Není žádným tajemstvím, že cílem 10. jubilejního ročníku je seznámit i mladší generaci se židovskou kulturou. Proto se festival prezentuje novou tváří, moderní image, modernějším systémem prodeje vstupenek i prostřednictvím internetu a v neposlední řadě kvalitním programem. Festival se v Budapešti organizuje na více místech: Synagoga v ulici Dohány, Synagoga Rumbach, hala SYMA, Uránia Nemzeti Filmszínház, Budapesti kiállító terem, Néprajzi Múzeum, Karinthy Színház, Cotton Club Orfeum.Nejvýznamnější programy: večer Imreho Kálmána (25. srpen, Uránia Filmszínház), Kniha džunglí (26. srpen, Uránia Filmszínház), Shlomo Artzi – nejoblíbenější zpěvák Izraele (27. srpen, hala SYMA), Koncert 100-členného cikánského orchestru a Csilla Szentpéteri (27. srpen, Synagoga na ulici Dohány), Židovské orfeum (29. srpen, New Orleans Music Pub).

Vídeň - Bratislava - Budapešť Supermarathon

Poznejte Rakousko, Slovensko a Maďarsko na kolech a při běžeckých závodech!
Podobně jako za posledních 18 let i letos se 19. – 23. října organizuje Vídeň-Bratislava-Budapešť Supermarathon, který se z původně sportovní soutěže dnes vyvinul do jednoho z nejdůležitějších sportovních festivalů Evropy. Loňský rok zažila soutěž značnou změnu: jako třetí stát EU se zapojilo i Slovensko a jeho hlavní město: Bratislava.
320 km trasa, která spojuje 3 hlavní města, je velkou výzvou pro jednotlivce a skupiny, které se mohou pohybovat pěšky, na kolech nebo na kolečkových bruslích. Kromě sportování je i kulturním a aktivním turistickým zážitkem pro soutěžící, stejně tak jako pro doprovod.

Trasa Supermarathonu: Vídeň – Bratislava - Győr – Tata – Budakeszi – Budapešť

Profesionálové a amatéři, mladí a starší startují 19. října z Vídeňského Prateru. Členové štafety denně absolvují trasu 21 km- půlmaraton, cyklisti 60-100 km. Také letošní rok získává na významu Mezinárodní půlmaraton, který se organizuje poslední den. Akce je jednou z nejvýše ceněných maďarských sportovních událostí.
Jako doprovodné akce slouží během celé trasy rakouské, slovenské a maďarské turistické a kulturní atrakce. Pro soutěžící a doprovod zabezpečí organizátoři možnost prohlídky všech třech hlavních měst a poslední den soutěže i prodloužení pobytu. Akce spojuje rekreaci, zdravou životosprávu a představení turistických a kulturních atrakcí.
Na akcích a turistických programech jsou srdečně očekáváni rodiny a přátelé soutěžících a zároveň všichni zájemci, kteří mají rádi výzvu.

Termín přihlášky: 30. září 2007

Kontakt: Lehel u. 20 1135 Budapest Tel.: +36 1 312-8892 Url: www.szupermarathon.hu Email: info@szupermarathon.hu

Další zprávy

Nejnovější ***hotel v Budapešti přímo u Baziliky
Na fantastickém místě, v těsné blízkosti Svatoštěpánské baziliky, byl v březnu tohoto roku otevřen Hotel Central Basilica, nabízející pro turisty a obchodní klientelu 44 elegantních pokojů a 3 apartmány.
Památkami obklopený hotel umožňuje svým návštěvníkům nerušený pobyt a zároveň ojedinělý pohled na Baziliku, pamětihodnosti i pěší zónu. Hotel je vybaven i pro tělesně postižené hosty. Zajišťuje řadu služeb, mimojiné možnost parkování v podzemní garáži, blízkost sportovního centra, transfer na letiště.
Další informace: www.hotelcentral-basilica.hu

2007 – Rok ekoturistiky
Maďarská Turistika a.s. pokračuje v úspěšné tradici vyhlašování roku vždy nějakému konkrétnímu tématu a pro tento rok zvolila Ekoturistiku. V souladu s tímto mottem tak letos „hrají prim“ pěší túry, vycházky do přírody, návštěvy národních parků, cyklistika, vodní turistika a jezdectví. Vše směřuje k tomu, více podnítit zájem o přírodu, upozorňovat na její bohatství, podporovat myšlenku i aktivity směřující k šetrnému chování vůči všem jejím pokladům a poznávat přitom krásy své země.
Cílem kampaně je podnítit větší zájem o aktivní turistiku a podpořit nezbytnost ochrany přírody. Přírodní bohatství, řeky, jezera, turistické trasy, cyklistické stezky a oblasti vhodné pro jezdecký sport, to vše nabízejí regiony turistům pro provozování zdravého rekreačního sportu, pro účast na zajímavých a rozmanitých programech a k získávání pestrých i nevšedních zážitků.
Více informací o nabídkách regionů na www.hungary.com

Nový předpis pro cyklisty
Od 1.6.2007 platí v Maďarsku nový předpis pro cyklisty, který zavádí povinnost mít při jízdě mimo město a obec v noci a za snížené viditelnosti, oblečenu reflexní vestu. Cyklistická helma dosud povinná není, ale rozhodně se doporučuje.

Večerní koupání v Miskolc-Tapolca
Neobvyklý zážitek z koupání v termálních jeskynních lázních Miskolc-Tapolca umocňuje ještě nová nabídka večerního koupání !
Od 1. června – do 31. srpna 2007 se můžete každé úterý, čtvrtek, pátek a sobotu koupat v příjemné termální vodě lázní i v době mezi 21.00-24.00 hod. Vstupné pro dospělou osobu činí 1400,-- HUF (cca 6 EUR).
Více informací o lázních: www.barlangfurdo.hu

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině