Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » STRÁNKY PRO OBOR » BULLETIN » Archiv » Zpravodaj Maďarské turistiky - č. 1.

Zpravodaj Maďarské turistiky - č. 1.

Vážení kolegové!

Právě jste obdrželi první vydání informačního zpravodaje Maďarské turistiky, informačního střediska pro maďarský cestovní ruch. Podle plánu bude tento bulletin vycházet dvakrát měsíčně a pokusí se Vám přiblížit zajímavá dění v oblasti našeho oboru v Maďarsku.
Pokud si zpravodaj nepřejete obdržet, nebo ho chcete nechat zaslat na jinou adresu, pošlete nám prosím zprávu na adresu bulletin@upcmail.cz. Jakékoli dotazy a připomínky jsou vítány.


"Q" jako kvalita

"Q“ jako „quality“ – označení, které pomáhá cestujícím orientovat se v „džungli“ nabídek. Maďarské hotely a restaurace pod dobrovolnou sebekontrolou nabízených služeb.

Další podrobnosti a seznam oceněných subjektů


MALÉV v Alianci

Od 1.dubna 2007 je maďarská letecká společnost MALÉV součástí aliance Oneworld.
Kromě stávajících členů – American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Qantas a JAL Japan Airlines, přistoupily s Malévem další nováčci – LAN Argentina a LAN Ecuador a Royal Jordanian.
Oneworld je vedoucí globální aliancí, která jako jediná vykázala za uplynulé období zisk.
Od data vstupu tak poskytují noví členové své služby včetně nabídky slev.
Jak prohlásil prezident letecké společnosti MALÉV pan Boris Abramovič, pro středně velké letecké společnosti je pro dosažení ziskovosti provozu velmi důležité mít kvalitní partnery.


200 miliard na investice v Budapešti

Budapešťský VI., VII. a VIII. obvod zahájí rozsáhlý investiční program, jehož cílem je obnova a rozšíření centra města. Bude probíhat v letech 2007-2013 v okolí malého i velkého okruhu města.
V VIII. obvodu je plánována výstavba studentského centra, zahrnující nová zábavní střediska, restaurace, ale také obnovu domů postavených na počátku 19. století.
VI. obvod rozšíří Pešťskou Broadway a v VII. obvodu dojde k obnově židovské čtvrti, revitalizaci starých domů, kaváren a antikvariátů.


Přístroje podle plánů a kreseb Leonarda da Vinci

V Debrecenu se bude konat v době od 16.8.- 16.11.2007 výstava přístrojů a maket zhotovených podle původních plánů a kreseb nejznámějšího renesančního génia Leonarda da Vinci.
Nese název Opravdový da Vinci a je založena na materiálech výstavy „La mente di Leonardo“ (Myšlenky Leonarda), která proběhla v Galerii Uffizzi ve Florencii v loňském roce. Měla rekordní návštěvnost a stala se světovou senzací.
Akce s celkovými náklady 600 000 EUR bude prezentována na ploše 1300 m2 nejnovějšího maďarského muzea Modem (www.modemart.hu). Tato atraktivní výstava představí komplex myšlenek tohoto renesančního génia a vedle původních strojů předvede návštěvníkům i takoví, které ještě nikde nebylo možné shlédnout.
Záštitu nad výstavou převzal maďarský prezident, pan László Sólyom a ministr kultury italské vlády.
V současné době probíhá výstava v Tokiu, při jejím zahájení byl přítomen i japonský císař. Během měsíce ji navštívilo na půl milionu zájemců. Z Tokia se výstava přesune do Debrecenu, pak bude směřovat za návštěvníky do New Yorku, Madridu a Rio de Janeira.


Nový systém silničních poplatků v Maďarsku

V Maďarsku je poplatek za použití dálnic hrazen prostřednictvím dálničních známek (vignette). Maďarská vláda svým usnesením č. 1008/ 2007 (II.28) rozhodla, že od 1. dubna 2007 dojde k úpravě (rozšíření) tohoto systému následujícím způsobem:

  • Motorová vozidla do 3,5t (D1) budou platit silniční poplatek na dálnicích.
  • Vozidla s celkovou povolenou hmotností od 3,5t do 7,5t (D2) budou platit silniční poplatek na dálnicích a hlavních silnicích (od 1. ledna 2008 rovněž na některých silnicích 1. třídy).
  • Motorová vozidla s celkovou povolenou hmotností od 7,5t do 12t (D3) budou platit silniční poplatek na dálnicích a hlavních silnicích (od 1. ledna 2008 rovněž na některých silnicích 1. třídy).
  • Vozidla s celkovou povolenou hmotností nad 12 tun (D4) budou platit silniční poplatek na dálnicích, hlavních silnicích a na některých silnicích 1. třídy.
    Seznam všech placených úseků najdete na této adrese.


Nový Boutique Hotel Sopianae**** v Pécs

Od 19. dubna tohoto roku nabízí své služby první čtyřhvězdičkový hotel v městě Pécs.
Má k dispozici 13 pokojů kategorie standard, 7 pokojů superior, 1 speciální pokoj pro svatebčany a 1 luxusní apartmán. Klimatizované pokoje jsou vybaveny přípojkou k internetu, BTV, minibarem.
V hotelu je moderní konferenční místnost pro 30-60 osob, k příjemné relaxaci slouží sauna, jacuzzi, masáže, fitness a wellness. Klasickou maďarskou, ale i mezinárodní kuchyni nabízí restaurace Červený vůl.
Další informace můžete získat na webových stránkách hotelu www.hotelsopianae.hu


Nový hotel FAMULUS**** v Győr

31. srpna letošního roku bude v nové čtvrti města, hned vedle obchodního centra Árkád, otevřen zbrusu nový Hotel Famulus****.
Bude ideálním ubytovacím zařízením zejména pro obchodní cestující. Jeho 60 klimatizovaných pokojů umožní mimo jiné připojit se na internet, k dispozici bude restaurace pro 110 osob, moderně vybavené konferenční prostory pro 80 účastníků s možností rozdělit prostory do menších sekcí.
Mezi poskytované služby bude patřit komplexní zajištění konferenčních programů, bowling, squash, masáže. Plánováno je i vybudování wellness centra.
V téže budově bude hostům sloužit i ubytovací zařízení kategorie**, které bude během školního roku fungovat jako studentská kolej a během letních měsíců jako možnost levnějšího ubytování.
Webová prezentace hotelu zatím není, další informace můžete získat na tel.: +36 96 516-732

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině