Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » STRÁNKY PRO OBOR » BULLETIN » Archiv » září 2010

září 2010 - Novinky a tipy pro babí léto

Klasifikace hotelů v Maďarsku
V Maďarsku vrcholí proces přípravy nového jednotného postupu v klasifikaci hotelů. IT-odborníci pracují již na konečné podobě webových stránek, prostřednictvím kterých se budou moci hotely začít registrovat. V nejbližší době se plánuje testovací fáze systému, probíhá školení auditorů, po spuštění portálu dojde k prvnímu vyhodnocení pilotních hotelů. Po 1. lednu 2011 se počítá s přechodným obdobím, ve kterém auditoři prověří vlastní klasifikaci hotelů a přidělí příslušné označení *.
Maďarská Asociace hotelů plánuje prezentovat hoteliérům tento nový systém letos na podzim.
Detailněji budeme postupně informovat.

Budapešť, návštěvnické centrum na Vrchu Gellért
Hradní jeskyně, nacházející se za Mostem svobody (Szabadsághíd), vždy lákala spoustu návštěvníků; nyní zde vzniklo díky rozvoji a finančním prostředkům z EU, které obdržel Řád Paulánů, nové návštěvnické centrum. Ploché TV-obrazovky a vitríny zprostředkovávají historii milion let staré jeskyně a mapují založení maďarského mužského řádu. Návštěvníci obdrží audio-průvodce v několika jazycích a mohou sledovat filmy o této velmi zvláštní svatyni, která byla za komunistického režimu uzavřena.
Více info: www.labirintus.com/en/1

SPA v italském stylu v Körmend
Nejnovější atrakcí v západní části Maďarska je MJUS Zábavní & Wellness Resort v Körmend. Nachází se na rozlehlé travnaté ploše celoročně otevřeného areálu a nabízí široké využití termálních pramenů, bazény v eko-designu obklopené bílým pískem, wellness centrum s nabídkou různých druhů služeb, od masáží, parní lázně, Kneippovy lázně až po saunu a další atrakce. MJUS se může pochlubit také restaurací, bowlingem, MJUSic Disco Clubem.
Podrobnosti a nabídky sledujte na:www.mjusworld.com/index_en.htm

Nový rozvoj v Ipolytarnóc
Výzkum fosilií v Ipolytarnóc odhaluje nejnovější poznatky o této přírodní rezervaci, držiteli Evropského diplomu. Pro návštěvníky zde byly vybudovány nové cesty, dětské hřiště, relaxační prostory. Byla otevřena nová botanická zahrada, která prezentuje flóru a repliky zvířat z období miocénu, tedy před 20 miliony lety. Info:
Info:ipolytarnoc.kvvm.hu/index.php?p=sk_home
Více turistů navštívilo Pécs
Díky titulu Evropské hlavní město kultury, udělenému pro letošek tomuto jihomaďarskému městu, se Pécs dostala do popředí zájmu turistů. Řada programů a akcí tak do města i celého regionu přilákala více turistů než v minulém roce, kraj Baranya zaznamenal 145% nárůst, Jižní Zadunají 135% navýšení, příznivá čísla ovlivnily zejména masivní mediální kampaně v přilehlých německých a rakouských zemích. Info o městě:
Info o městě:en.pecs2010.hu/

Vodní limuzíny na Dunaji
Nový stylový servis a zároveň zlepšení dopravy po Dunaji má zajistit nová služba Dunarama – vodní limuzíny, se kterou přicházejí Eurama Ltd a MB Travel. Exkluzivní čluny, schopné přepravit 10 osob, nabízejí vysokou kvalitu za přijatelné ceny. Vodní taxi jsou k dispozici podél Budapešťského nábřeží a kolem Dunajského ohybu od poloviny března do poloviny října. Mohou přistát v 8-10 přístavech; základna se nachází v Marina Park (severní část 13. Budapešťského obvodu).
Další informace: www.dunarama.hu

Kreativní oběd v Budapešti
Pořadatelé výročního setkání odborníků v gastronomii „Creative Kitchen Forum“ vyhlásili na základě hodnocení novinářů, kulinářských odborníků a bloggerů vítězem „Kuchyně roku“ restauraci Olimpia. Tato poměrně nová restaurace se nachází v 7. Budapešťském obvodu. Kuchyni vede talentovaný šéfkuchař pan Lajos Takács a vedoucím provozu je pan Csaba Csongrádi. Restaurace nemá pevné menu, nabídka je denně obměňována a zahrnuje oběd o 3 chodech a večeři o 3-6 chodech.
Nabídky sledujte na: www.alparutca.hu

Dobrodružný park v Jižní Velké nížině
15 minut jízdy od města Kecskemét byl v nádherném prostředí zdejších lesů Kerekerdő (Kruhový les) otevřen nový zážitkový park. Na příslušníky všech generací tu čekají příjemné lesní stezky, zavěšená lana, žebříky, ale také lukostřelba, strategické hry, zkrátka vše, na čem si lze vyzkoušet svoji zdatnost a pohotovost.
Nové zařízení je k dispozici i pro rodinné a firemní akce.
Další informace: www.kecskemet.hu

Fotosoutěž ze světa koní
Časopis „Lovas Nemzet“ vypsal první mezinárodní foto soutěž již před 10 lety. Letos ji vyhlašuje v kategoriích PROFI, AMATEUR a JUNIOR pod titulem „JEZDECKÉ NÁRODY”. V centru pozornosti zůstává kůň, rok 2010 je věnován arabskému plnokrevníku. Fotografie by měly znázorňovat vztah mezi člověkem, koněm a přírodou. Soutěžní snímky by neměly být starší 3 let, jeden fotograf se může zúčastnit max. se 4 fotkami. Výherci obdrží hodnotné ceny. Snímky vybrané porotou budou vystaveny ve městě Pécs, Evropské metropoli kultury pro rok 2010, v době od 1.– 30.listopadu t.r. na obrovských tabulích umístěných na Hlavním náměstí.
Uzávěrka pro zasílání fotek: 30.9.2010
Zasedání poroty: 2. říjnový týden
Hlasování veřejnosti (online): 15.-24.10.2010
Kontakt pro dotazy a info:
E-mail: lovasnemzet@lovasnemzet.hu
Web: www.lovasnemzet.hu

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině