Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » STRÁNKY PRO OBOR » BULLETIN » Archiv » únor 2011

únor 2011

STATISTIKA roku 2010
Maďarský Statistický úřad zveřejnil předběžné údaje o návštěvnosti v hromadných ubytovacích zařízeních v období leden – prosinec 2010. Vyplývá z nich, že se v těchto zařízeních ubytovalo celkem 7,3 milionu hostů, což představovalo téměř 19 mil. přenocování s průměrnou délkou pobytu 2,6 noci. Z celkového počtu přenocování připadá na zahraniční hosty 9,4 a na domácí 9,6 mil. nocí. Oproti loňskému roku se celkový počet ubytovaných hostů zvýšil o 1,9% a počet přenocování o 1,5%. Na zahraničního hosta připadá v průměru 4,2 noci, na domácího 2,9 noci.
Tři nejnavštěvovanější oblasti: Budapešť a okolí, Balaton a Západní Zadunají (Panonie).
Počet přenocování hostů z České republiky: 429 000, z toho v hotelích: 339 000 nocí.
Bilance 2010/2009: nárůst přenocování o 10,6% celkově, z toho v hotelích o 15,6%.
Potvrdil se tak stále se zvyšující trend návštěvnosti Maďarska z České republiky.


VÍCE NEŽ 13 bilionů HUF v plánovaném rozpočtu pro cestovní ruch
Celkem 13 bilionů HUF je letos vyhrazeno pro účely cestovního ruchu, včetně podpory Velké ceny Maďarska Formule 1, oznámil ředitel Výboru pro cestovní ruch vládní strany Fidesz pan Erik Bánki. Dodal zároveň, že jednou z klíčových oblastí Nového Széchenyiho plánu je turistika, a tak se počítá s vyhlášením tendrů v celkové hodnotě 30 bilionů HUF. Klíčovým prvkem strategie bude také rozvoj domácího cestovního ruchu.

HOTELSTARS UNION
Hotelové asociace 7 zemí EU, jež založily HOTELSTARS UNION, si mimo jiné stanovily za cíl sjednotit klasifikaci hotelových služeb pomocí jednotné metodiky a využít společného marketingu při propagaci certifikovaných zařízení. Po roce příprav se k tomuto novému systému připojilo také Maďarsko a eviduje k 10. lednu t.r. již 61 hotelů, které vyplnilo přihlášku pro klasifikaci, a z nichž 5 ji již podle nového systému obdrželo.
Více informací a novinky na: www.hotelstars.eu/cz/index.php?p=news&act=lst&cid=416

Maďarské hotely mezi nejlepšími
Podle seznamu "50 nejlepších hotelů na světě" sestaveném britským The Telegraph, se Hotel Palazzo Zichy v Budapešti umístil na čtvrtém a hotel Four Seasons Gresham Palace v Budapešti na 16. místě pořadí.
Seznam a vyhodnocení dalších zde: http://www.telegraph.co.uk/travel/hotels/8231621/The-50-best-hotels-in-the-world.html www.telegraph.co.uk/travel/hotels/8231621/The-50-best-hotels-in-the-world.html


Dvě nové kanceláře Tourinform plánované v Budapešti
Budapešťský turistický úřad chystá otevřít další dvě informační kanceláře Tourinform: jednu v Městském parku (Városliget) a druhou na Budínském hradě. Plánuje rovněž dále rozvíjet rozsah dostupných služeb s Budapešťskou kartou. O otevření obou informačních center budeme včas informovat.


Severní břeh Balatonu – mimořádné nabídky 2011 Ubytování v obytných vozech, mobilních domcích a stanech na severním břehu Balatonu nabízejí kempy Strand-Holiday a Levendula (naturistický) v Balatonakali a kemp Venus v Balatonszepezd.
Konkrétní informace a speciální nabídky čtěte prosím v češtině na: www.akalikempingek.hu/indexcamp_cz.html


Aquaticum Debrecen
Termální lázně Aquaticum v Debrecenu budou v důsledku provádění jarní údržby v době od 28. 2. – 4.3. 2011 UZAVŘENY. Na své návštěvníky se těší opět v pátek 4. března od 12 hodin.
Více informací o lázních: www.aquaticum.hu


TIPY PRO ZIMNÍ ODDYCH A ZÁBAVU


Cesta životem - výstava 22. leden - 31.květen 2011
Místo konání: Palác umění / Művészetek Palotája Fenomén Liszt, nejslavnější Maďar své doby, jehož hudbu objevuje detailně až další generace. S jeho životní cestou a dílem seznamuje výstava v budapešťském Paláci umění.


Festival F. Liszta v Sopron 12.-15.3.2011
Koncerty pořádané v rámci festivalu budou uvedeny ve vybraných koncertních sálech a kostelích ve městě.
Bližší informace o programu na: http://www.lisztfestival.hu/2011_musor_en.pdf http://www.lisztfestival.hu./ www.lisztfestival.hu/2011_musor_en.pdf
a www.lisztfestival.hu.


Budapešťský Jarní festival
18. březen - 3. duben 2011
Již přes 30 let je největším kulturním festivalem v Maďarsku. Série akcí, zahrnující klasické i popové koncerty, divadelní představení, filmová promítání, open-air programy a další pořady, dopřávají domácím i zahraničním návštěvníkům bohaté zpestření jarního pobytu v maďarské metropoli Podrobnosti nejen o programu: btf.hu/btf2011/index.php?l=en

Přejeme příjemné dny !

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině