Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » STRÁNKY PRO OBOR » BULLETIN » Archiv » srpen 2010

srpen 2010 - Novinky a letní tipy z Maďarska

ART & FIT HOTEL KIKELET**** , Pécs
Přímo nad historickou částí města, pouhých pět minut od centra, v pohoří Mecsek, se nachází památkově chráněná budova hotelu Kikelet s nádherným panoramatem na Pécs a okolí. Třípatrová budova hotelu je po kompletní rekonstrukci a nabízí 33 dvoulůžkových pokojů, z nichž většina má balkon, který poskytuje hostům nezapomenutelný výhled. Rozsáhlé wellness prostory zahrnují venkovní a vnitřní wellness bazén, vnitřní dětský bazén, odpočinkovou místnost, whirlpool, saunu, infra kabinu, parní lázeň, wellness bar, fitness prostory, solárium, masáže.
Informujte se podrobněji na:www.hotelkikelet.hu

Nový, ale levný hotel v srdci Budapešti – SILVER HOTEL BUDAPEST***
Hotel Silver Budapest*** se nachází v srdci metropole, v centrálním šestém obvodě na náměstí Hunyadi tér 10. Je součástí kulturní a zábavní čtvrti Budapešti. Nabízí: velice přijatelné ceny, pokoje Standard, Panorama s překrásným výhledem na město, rodinné pokoje; významné slevy pro pobyt rodičů s dětmi. Další předností hotelu je, že při objednávání můžete komunikovat česky. Přehledně zhotovené hotelové webové stránky mají i českou verzi.
Podrobnosti na:www.silverhotelbudapest.hu

„NACHÁZÍTE SE ZDE“ - Nový informační systém v Budapešti
Od června funguje v Budapešti nový turistický informační systém, který napomáhá cizincům u stanic metra a turistických rozcestích. Značky „Nacházíte se zde“ ukazují na podrobné mapě Vaši aktuální pozici, odkazují na zajímavosti v okolí, pěší trasy a další užitečné informace. Projekt je výsledkem spolupráce mezi Budapešťským turistickým úřadem (BTH), Maďarskou turistikou a.s., Dopravním podnikem města Budapešť a Úřadem Státního sekretáře pro turistiku. BTH se stará o provoz systému a aktualizaci informací.
Zdroj: HTTH, 30.6.2010


Co je LEGENDA PASS ?
Karta, která umožňuje v Budapešti čerpat následující služby:
- dvou nebo třídenní neomezené využití budapešťské městské hromadné dopravy
- dvouhodinová projížďka lodí s poznáváním města „Duna Bella“ – audioprůvodce ve 30 jazycích, 2 nápoje podávané na palubě lodi, procházka na Markétině ostrově v doprovodu anglicky mluvícího průvodce
- ojedinělá informační brožura „Legenda Pass Guide“ s podrobným popisem 10+1 zajímavých tras po Budapešti doplněných přehlednými mapkami
- lodní transfery mezi Markétiným ostrovem a centrem města v rámci platnosti karty
- další slevy ve výši 10-50% ve vybraných muzeích, restauracích, kavárnách a dalších místech
Podrobnosti včetně cen a jízdního řádu na:www.legendapass.com

TIPY PRO LÉTO 2010


Dobrodružný park na poloostrově Tihany
Tihany, poloostrov na severním břehu Balatonu, právě otevřel svou nejnovější atrakci, dobrodružný park v krásném prostředí lesa. Trasy nabízejí tři různé úrovně obtížnosti s celkem 40 překážkami umístěnými do nádherné krajinné oblasti, s úchvatným výhledem na jezero.
Pro více informací navštivte:http://kalandsziget-tihany.hu/en/home

Dětské a mládežnické centrum Zánka, severní Balaton
Zánka, největší centrum svého druhu ve střední Evropě. Nabízí různé typy ubytování pro rodiny, děti, mladé lidi a skupiny přátel, široké spektrum pokojů od cenově dostupnějších, jednodušších pokojů s 10 lůžky až po dobře vybavené dvoulůžkové pokoje. Může ubytovat až 3000 lidí od května do září a 600 osob v ostatních ročních obdobích.
Podrobné info na:http://www.zanka.hu/english/index.ws

Hrad Sümeg - Historické rytířské hry
V červenci a v srpnu každý den, v ostatních měsících ve středu a v sobotu.

Námětem hlavních částí programu jsou středověké rytířské hry, součástí představení je i předvedení zručností v zacházení se zbraněmi, souboje pěšáků i jezdců. Program zpestřují taneční představení, jezdecké produkce, ukázky akrobatických kousků vlajkonošů.
Informace:http://www.sumegvar.hu/index.php?lang=en

Půjčovna kol v Pécs
Již od 1. července mohou návštěvníci města Pécs - letos Evropské hlavní město kultury – obdivovat jeho pamětihodnosti a okolí také na dvou kolech. Jízdní kola si lze vypůjčit v Turistické informační kanceláři v Pécs, na náměstí Szent István tér, kde se mohou poradit s pracovníky infocentra o vhodné a zajímavé trase.
Více o Pécs na:http://en.pecs2010.hu/

Objevujte Budapešť v Trabantu !
Díky této unikátní prohlídce Budapešti můžete zkombinovat nezaměnitelný pocit z jízdy a z poznávání pamětihodností s reálnou atmosférou komunistické éry. Trabant tour s průvodcem na 3 hod. pro max. 3 osoby ve voze: 120 €
Rezervujte si svůj Trabant:http://www.cityrama.hu/index.php?mn=event&itemID=10&lang=en

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině