Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » STRÁNKY PRO OBOR » BULLETIN » Archiv » leden 2011

leden 2011

Předsednictví Maďarska v EU
6. ledna 2011 Maďarsko slavnostně převzalo v Budapešti od Belgie symbolicky vlajku EU a postavilo se na půl roku do čela Evropy. Evropskou radu povede premiér Viktor Orbán. Na konci června pak přebere unijní otěže Polsko.
Během maďarského předsednictví bude nejvíce neformálních zasedání ministrů probíhat na zámku v Gödöllő, v historické královské rezidenci vzdálené 30 km od Budapešti. Zámek, jeden z nejpozoruhodnějších barokních komplexů, nechal vystavět ve 30. letech 18. stol hrabě Antal Grassalkovics. V rámci přípravy na předsednictví Maďarska byla přestavěna na konferenční sál bývalá zámecká jízdárna, kde se svému jezdeckému umění učila i milovaná císařovna Sissi.
Letošní rok je v Gödöllő věnován období baroka.
Upozornění - změna návštěvních dnů: www.kiralyikastely.hu/index.php?p=news&act=lst&cid=416

2011 - ROK FERENCE LISZTA
V roce dvoustého výročí narození světoznámého skladatele Ference Liszta si nejen Maďarsko připomene impozantní osobnost tohoto klavírního virtuóza, učitele hudby, hlavního představitele romantizmu, jehož vliv dalece přesahuje svoji dobu.
Máme příležitost vyposlechnout si jeho dílo v řadě koncertů a představení a seznámit se s jeho životem a obsáhlou činností na mnoha výstavách uspořádaných na umělcovu počest.
Pořady vybírejme na specielních webových stránkách: www.liszt-2011.hu/en/


UTAZÁS 2011
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu se koná v Budapešti v termínu 3.- 6. března 2011.
Otevírací doba veletrhu: 3. března 2011 od 10.00 – 17.00 hod. 4. – 6. března 2011 od 10.00 – 18.00 hod.
Pořadatel a místo konání: HUNGEXPO Budapest Fair Center H-1101 Budapest, Albertirsai út 10. Další info o veletrzích v letošním roce: www.hungexpo.hu/&_nyelv_=en

Budapešťská karta 2011
Budapešťská karta nabízí i v roce 2011 pro návštěvníky Budapešti balíček výhod, jejichž hlavním lákadlem je snadnost, s níž umožňuje cestovat městskou hromadnou dopravou, navštívit se slevou velké množství památek a turistických atrakcí, naplánovat si procházky, navštívit vybrané restaurace a kluby, ad.
Cena: na 48 hodin 6.300,- HUF / na 72 hodin 7.500,- HUF
Budapešťskou kartu lze zakoupit v Budapešti na letišti, u větších pokladen metra, v turistických informačních kancelářích Tourinform, v cestovních kancelářích a hotelech. Podrobnosti na: www.budapest-card.com

Saliris Resort otevřen
Saliris Resort Spa & Conference Hotel v jedinečném prostředí severomaďarského Egerszalók je v provozu. 4-hvězdičkový hotel nabízí 203 pokojů; 190 je standard, z nichž 50 je průchozích, 9 suit, 1 prezidentské apartmá a 3 pokoje pro tělesně postižené hosty. Všechny pokoje mají terasu. Lázeňský areál nabízí 17 vnitřních a venkovních bazénů, k dispozici je i wellness a léčebné oddělení. Podrobně na: www.salirisresort.hu/en

TIPY PRO ZIMNÍ RELAX A ZÁBAVU

Budapest Winter Invitation (BWI) 2010/2011
Platnost akce v období: 15.11.2010 – 31.3.2011
Stále běží naše kampaň Zimní pozvánka do Budapešti, která zvýhodňuje pobyt v maďarské metropoli prostřednictvím akčních nabídek 60 hotelů:
Rezervujte 2 nebo 3 noci a získejte 1 zdarma včetně vstupu do jedněch ze 3 historických lázní ! www.budapestwinter.com/cs/Hotely
a zvýhodněné zpáteční letenky od maďarského MALÉVu: www.budapestwinter.com/cs/Zarezervuj-si-letenku

Divadlo na ledě v Budapešti
5.11. 2010 - 30.4. 2011
Budapešť, Istvánmezei út 6.
Balet na ledě, lední revue, příběhy, prvky klasického baletu i operetu, to vše najdete na repertoáru Divadla na ledě. Děti okouzlí hrdinové slavných pohádek, dospělí si rádi poslechnou slavné maďarské a světové hity a dospívající mládež přilákají písně maďarských popových hvězd.
Více informací na: www.jegszinhaz.hu/

Opera v Budapešti
V sezóně 2010/2011 přivítá diváky Maďarské státní opery v Budapešti na 10 premiér a dalších 28 operních a 20 baletních inscenacích. Široký repertoár a kvalitní představení jsou zárukou nevšedních zážitků.
Více o programu: www.opera.hu/en/

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině