Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » STRÁNKY PRO OBOR » BULLETIN » Archiv » červenec 2010

červenec 2010 - Novinky a letní tipy z Maďarska

Dokončená dálnice M6 do Pécs
V letošní sezóně je již možné cestovat po dálnici až do jihomaďarského města Pécs. Celková trasa dálnice s označením M6 měří 257 km a vede spojuje Budapešť-Dunaújváros-Szekszárd-Bóly-(M60)-Pécs.
Informace o dálnicích: www.madarsko.cz/doprava/dalnice/


Registrační jízdenka na maďarské železnici a na autobusových linkách
Připomínáme, že od 1. března 2010 zavedla Maďarská železnice a.s. (MÁV) a společnost VOLÁNBUSZ Zrt. tzv. „REGISTRAČNÍ JÍZDENKU“. V případě České republiky (EU) se týká cestujících nad 65 let věku a dětí do 6 let, tedy osob cestujících za stanovených podmínek dopravců zdarma (osobní vlaky a rychlíky 2. tř., pro vlaky IC je nutné si zakoupit pouze místenku).
Registrační jízdenka se vydává ZDARMA u přepážek, kde se běžně prodávají jízdenky pro cestu vlakem nebo autobusem (pokladny na nádražích, dopravní kanceláře). Při vystavení je požadován doklad, kterým se cestující prokazuje při cestě do zahraničí, tedy platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Registrační jízdenku si lze obstarat i 60 dní před plánovanou cestou.
Kontrola jízdenek
Registrační jízdenkou se shora uvedené osoby (u dětí doprovod) prokáží průvodčímu při kontrole jízdenek. Od 1. července 2010 se osoby, které nepředloží průvodčímu svou registrační jízdenku, vystavují nebezpečí pokuty ve výši 500,-- HUF.
Zdroj: Maďarská železnice a.s. (MÁV): www.mav.hu
a VOLÁNBUSZ Zrt.: www.volanbusz.hu


ZaraHotels je nejnovější hotelový řetězec s dvěma čtyřhvězdičkovými hotely v centru Budapešti.
Prvním z nich je Boutique Hotel Zara ****, který funguje od 2006, má 74 pokojů kvalita moderního a vytříbeného stylu. Design Hotel Continental Hotel Zara **** Superior byl otevřen v červnu t.r. nabízí 272 pokojů kategorie superior, executive, deluxe, suites, odráží prvky art deco a kombinuje jemnou eleganci s moderním světem barev a forem. Hotel je přizpůsoben také náročné obchodní klientele, k dispozici je 5 konferenčních místností, restaurace, kavárna, garáž a Boutique Spa s wellness a fitness služby.
Více na: www.zarahotels.com

Nové konferenční prostory v Egeru
Nejnovější a největší konferenční hala v Severním Maďarsku byla uvedena do provozu v Hotelu Eger & Park. Je vybavena nejmodernější technikou a pojme přes 720 osob. Velkou halu lze podle potřeby rozdělit do menších prostor. Na konferenční halu navazuje přijímací sál o ploše 1000 m2 určený pro bankety, pořádání výstav, catering apod. Vedle nové konferenční haly hotel disponuje také menšími místnostmi vhodnými pro meetingy, setkání přátel, porady a další příležitosti.
Další informace: www.hotelegerpark.hu


Nová vstupní budova a služby v lázních Zalakaros
V polovině května letošního roku byla otevřena nová budova vstupu do termálních lázní Zalakaros. Nový je nejen vstup ale i zázemí poskytující hostům komfortní služby – prostorné šatny, nové lékařské praxe, rodinné šatny, dětský koutek s odděleným WC, místnost pro přebalení a nakrmení miminek, místnost pro fitness, posilovna, ad.
Objekt včetně sociálního zařízení je pohodlně přístupný pro osoby se zdravotním postižením. Střešní terasa nabízí krásný výhled do okolí a možnost slunění na lehátkách.
Více o lázních: www.bad-zalakaros.hu

TIPY PRO LÉTO 2010


Zážitkový park Bikal

Je prvním tematickým zábavným parkem svého druhu v Maďarsku. Zde ožívá středověk prostřednictvím řemeslníků, herců, rytířů, lučištníků i sokolníků. Během „výletu“ do dávných časů, který trvá od rána až do setmění, tu dospělí i děti, mladší i starší zažijí pozoruhodnou podívanou.
Usedlost s rozlohou 7,5 ha zahrnuje pět částí: vesničku, staré město, hlavní náměstí, palác a kolbiště pro rytířské souboje. Ve 35 objektech areálu jsou dílny, obchůdky, občerstvení a vybavené dílny pro výuku a nejrůznější činnosti. Ve vesničce je dům hrnčíře, košíkáře, kováře, hospodářská usedlost se zvířaty, mlýn a čárda. Všechny slouží po celý den k interaktivnímu programu návštěvníků.
Výjimečnost parku
Park se nesoustředí výhradně na pouhé zobrazení historické epochy, nepodléhá jen jednomu tématu, nabízí víc – interaktivní zábavu, kompletní rodinné programy, vhodné zázemí (stravování) pro celodenní pobyt, okolí pro výlety na zámek a hotel Puchner****, Pécs – Evropská metropole kultury 2010, vinařská oblast Villány.
Park je otevřen v době:
1. duben - 31. říjen 2010
11.00 - 18.00 hod., středa - neděle
Informace o vstupném (celodenní, půldenní, rodinné, skupinové) a další užitečné rady na:www.elmenybirtok.hu


Unikátní zážitek v Budapešti
BUDAPEŠŤ - jak ji můžete zažít jen s RiverRide (bus + loď v jednom !)
RiverRide – je zcela výjimečná okružní jízda městem: pohodlným autobusem nejprve projíždíte rušnými ulicemi města a obdivujete okolní památky, pak ale přichází tichý úžas cestujících, když začne autobus zajíždět do vln Dunaje a pokračuje "v jízdě" po řece! Ze stejného pohodlného sedadla lze obdivovat fantastické panorama dunajských mostů a budov podél řeky. Po dobrodružné plavbě po vodě se autobus vrací na suchou zem, zpět do ruchu velkoměsta.
Více na: www.riverride.com


Dobrodružný park v Sopron otevřen
Sopron má svou letní novinku – Dobrodružný park - se 120 různými druhy atrakcí včetně lanových chodníků a skluzavek v různých výškách, očekává dospělé i děti se speciálními hrami a možnostmi zábavy.
Prohlédněte si je na: www.loverkalandpark.hu
Otevírací doba: pondělí – neděle 10.00 – 19.00 hod.
Vstupné: dospělý 2400,- HUF, dítě do 14 let 1900,- HUF, dítě do 7 let 1300,- HUF


Lázně Galérius, Siófok
Nové Zážitkové lázně a Wellness středisko Galérius ve městě Siófok na jižním pobřeží Balatonu zaručuje aktivní a zdravý odpočinek všem návštěvníkům bez rozdílu věku. Kvalitní termální voda je určena k léčení i k relaxaci a dovádění. Lázně o rozloze téměř 650 m2 vodní plochy nabízejí: • sedací bazén s teplou termální vodou • dětský bazén s vodními atrakcemi • zábavný bazén s vodními a světelnými efekty • perličková lázeň • plavání pro miminka • klouzačka • sauna • lůžkové odpočívárny • wellness služby • wellness bar
Prohlédněte si je na: www.galerius-furdo.hu


Aqua-Palace v Hajdúszoboszló – nejnovější atrakce
Svoje brány otevřela nejnovější atrakce největšího lázeňského komplexu v Evropě; Aqua-Palace – kryté zážitkové lázně ! Vodní svět na ploše 15 000 m2 s kapacitou až 1000 osob tak nabízí nespočet zážitků pod širým nebem i „pod střechou“ a to doslova pro každého. Návštěvníky očekávají, kromě množství wellness a fitness služeb, zážitkové a rodinné bazény, baby-bazény a také unikátní bazén pro surfování !
Více na: www.hungarospa.hu

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině