Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze
Obsah » Regiony » Západní Zadunají

Západní Zadunají

Krajina Západního Zadunají zaujímá svojí rozlohou 10.636 km2 pouhou devítinu z celého Maďarska, přičemž se skládá ze tří žup: Zala, Vas a Győr-Sopron, ve kterých v pokojné pospolitosti vedle sebe žijí Maďaři a Němci.
Bohatství zdejších termálních pramenů je vskutku záviděníhodné, na každých 560 km (24x24 km) totiž připadají jedny lázně, 13 z nich je v současnosti v plném provozu a u 6 dalších je v plném proudu jejich modernizace.

Skutečným klenotem zdejší lázeňské mozaiky je Sárvár (Lázně Sárvár l Akční nabídka od Danubius Health Spa Resort Sárvár****), po rozsáhlé a nákladné rekonstrukci znovu uvedený do provozu o vánocích minulého roku: léčebné lázně, zážitkové lázně s aquaparkem, kompletní wellness. Dalo by se říci, že se aquapark už stává všední záležitostí, avšak málokde to štědrá příroda uměla zařídit tak, aby mohl být - právě tak jako tady v Sárvár -zásobován zřídlem minerální vody, které si cestu na povrch razí z hloubky několika set metrů.

Není tomu ani týden, co byla dokončena výstavba lázní ve vesničce s 1.100 obyvateli, jejíž krkolomný název Kehidakustány je obtížně vyslovitelný nejen pro Čecha, ale mnohdy i pro domorodce. Kromě blahodárného účinku termálního pramene na různé neduhy těla si tu přijdou na své milovníci vodních radovánek, pro jejichž potěšení tu stojí připravena veleobří krytá vodní skluzavka.
Nepředstavitelné bohatství termálních pramenů a četná na jejich zdrojích zbudovaná lázeňská zařízení si zdejší usedlíci nikterak nenechávají pouze pro sebe, ale každoročně tu s veškerou srdečností sobě vlastní přivítají statisíce návštěvníků, kteří sem přijíždějí hledat ztracené zdraví či tomu předejít. A proč by také ne! Ani v jednom z lázeňských středisek tu kromě léčebných bazénů nechybí ani klasické bazény pro plavce, nejrůznější vodní atrakce a radovánky, špičkově vybavená fitness centra, sauny a další nepřeberné množství se zdravím souvisejících služeb. Nezapomíná se ani na nejmenší, bazén určený dětem je samozřejmostí, mnohde mají svůj vlastní bazén i batolata.

Mezi stále častější návštěvníky tohoto regionu patří i Češi a to i zásluhou desítek českých cestovních kanceláří, které mají tamní pobyty přichystány ve svých nabídkách. Vydat na cesty se s nimi můžete i individálně vlastním dopravním prostředkem, třeba i na kole, přičemž nepůjde o výkony ale o pohodu.
Jejich kompletní seznam řazený podle sídla ZDE!

A k pohodě patří i dobré jídlo s dobře padnoucím nápojem. Z vlastní přírody dobře zásobený prostřený zadunajský stůl Vás přitom určitě nezklame.
Takže na sklonku dne, po příjemné únavě, kterou si vyžádala očista Vašeho těla v životadárných pramenech, padne dobře věnovat se i požitkům gastronomickým. V útulné restauraci s dobrou chutí pozřený pozdní oběd anebo večeře v kruhu přátel či rodiny , to je návdavek, kterým se můžeme sami sobě odměnit a zároveň přitom dočerpat i ztracené kalorie. Zakončení dne při dobrém a kvalitním moku, který v bohatém výběru dodávají vinice zdejších historických vinařských oblastí, za zvuků teskných i vášnivých cikánských melodií, Vám dá zcela jistě zapomenout na lopotu všedního dne. Co si přát více!

Když si přejete číst více o regionu Zadunají či Panonie, stačí kliknout sem, a stahovat si kompletní informační materiál v češtině!

Další informace také najdete na našem portále www.sopron.cz věnovaném Západnímu Maďarsku

Poznávací zájezdy, lázeňské pobyty, pobytové zájezdy, lázně Zalakaros

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině