Menu:
-


Poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi Tisková verze

Zdravotní péče a předpisy


Preventivní ochranné očkování není při vstupu do Maďarska podmínkou.
V maďarských lékárnách je možno získat léky i na recepty vystavené v zahraničí, bez receptu však lze v Maďarsku volně koupit v lékárnách jen vymezený okruh farmaceutických výrobků.

Podmínky nemocenského pojištění uzavřeného v zahraničí obsahují i způsob finanční úhrady zdravotní péče poskytnuté v Maďarsku. O tom, které typy kreditních karet jsou k tomuto účelu použitelné, rozhoduje konkrétní zdravotnické zařízení, jež zdravotní péči pacientovi poskytlo.

Cizí státní příslušníci mají nárok na bezplatné poskytnutí první pomoci a na bezplatnou péči v rámci činnosti ambulantní záchranné služby, to se však vztahuje pouze na takové případy, kdy je okamžitý lékařský zákrok naprosto nezbytný (což znamená, že bez tohoto zákroku by pacient mohl utrpět trvalou újmu na zdraví).

Volání záchranky a ohlašování úrazů kdekoli na území Maďarska na tel. 104.
V ostatních případech je třeba poskytnutou péči uhradit a to vždy na základě tarifů, které si jednotlivá zdravotnická zařízení pro svou činnost stanovují.

Adresy a telefonní čísla nočních lékařských pohotovostí jakož i lékáren s nočním provozem je možno vyhledat v příslušném místním telefonním seznamu.

Vir známý pod názvem HIV, šířící se rychle v mnoha zemích, napadl v uplynulém desetiletí v celosvětovém měřítku už desetimiliónové skupiny populace a počet nakažených osob bohužel rapidně vzrůstá. Maďarsko z tohoto hlediska patří mezi takzvaně "mírně zasažené" země, neboť epidemiologové odhadují, že tu činí počet osob s nákazou HIV zhruba 3500-4000. Některé nepříznivé jevy, jako je prostituce a konzumace drog, tuto poměrně "příznivou" situaci v poslední době ohrožují.

V Maďarsku se konzumace drog sice stala "módou" až v poměrně nedávných letech, ale počet osob, které jsou závislé na injekční stříkačce anebo osob, které pravidelně užívají heroin, se odhaduje na 5000-7000. Protože je dávno zjištěno, že nákaza virem HIV se šíří v první řadě prostřednictvím příležitostných sexuálních styků, tak se pokud možno takovýmto stykům vyhněte nebo použijte ochranné prostředky.

V Maďarsku jsou lékařské zákroky, transfúze a medicinské aplikace krve i krevních přípravků v důsledku zavedení systému několikeré přísné kontroly zcela bezpečné.

Kontakt: Email: info@madarsko.cz

Nejnavštěvovanější destinace - rezervujte si hotel či ubytování online

Hotely v Budapešťi
Hotely v lázních Bük
Hotely v lázních Eger
Lázně Győr (Ráb) ubytování
Lázně Hajdúszoboszló ubytování
Lázně Hévíz ubytování
Lázně Mosonmagyaróvár ubytování
Hotely v lázních Sárvár
Hotely v Siófok
Hotely v Sopron
Hotely ve Visegrádu
Hotely v lázních Zalakaros
Hotely v Zamárdi
Ubytování v Maďarsku - všechny města a destinace

Maďarská turistika doporučuje zájezdy a ubytování v Maďarsku přímo od českých cestovních kanceláří:
Zájezdy do Maďarska
Ubytování v Maďarsku

Maďarská turistika doporučuje:
Hotely a ubytování v Maďarsku - bezpečná online rezervace
Stránka je v češtině